top of page

 

Бузько Ольга Анатоліївна

Посада - інструктор з фізкультури (Спеціаліст).

Закінчила Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди (2006 року)

Педагогічний стаж:  31 рік.

Тема поглибленої роботи : «Використання дихальної гімнастики у дошкільному закладі».

25.01.2022

 

"Веселі зимові старти" 

 

У період з 25.01.2022 по 28.01.2022  під керівництвом

інструктора з фізкультури Бузько О.А.  

організовуються спортивні змагання "Веселі зимові

старти" для дітей молодшого, середнього та

старшого дошкільного віку.

Захід створює умови як для активного відпочинку

дошкільнят, так і навчає дітей гратися дружно,

викликає бажання брати участь в іграх-естафетах

і перемагати в них, уболівати за друзів

Вітаємо маленьких чемпіонів!

20220126_133455.jpg
IMG_4376 (1).JPG
20220126_133400.jpg

ЯК ПРОВЕСТИ ГІМНАСТИКУ ВДОМА

«Фізичні вправи можуть замінити багато ліків,

але жодні ліки в світі не можуть замінити фізичні вправи» 

М.Мюссе

Головним завданням сім'ї була і буде турбота про дітей, їх благополуччя, щастя і особливо здоров'я . Саме в дитинстві закладається фундамент психічного здоров'я.

Чи достатньо міцним буде цей фундамент залежить від вас, батьки, від того, як ви будете виховувати дітей, які корисні звички вони придбають . Ключем до успіху в зміцненні здоров'я дітей є фізичне виховання.

Важливо прищеплювати дітям дошкільного віку смак до регулярних занять фізичною культурою , потреба в таких заняттях . Рух - це шлях не тільки до здоров'я , але і до розвитку інтелекту. Правильно організоване фізичне виховання сприяє розвитку у дітей логічного мислення , пам'яті , ініціативи , самостійності . Діти стають більш уважними , спостережливими і дисциплінованими . У них зміцнюється воля і виробляється характер. Фізичне виховання дитини - не проста справа. Для того щоб домогтися успіху , батькам треба багато знати і вміти.

Щоб свідомо займатися з дитиною фізкультурою , тобто щоб вміти виробити найбільш відповідні для нього вправи , посильну навантаження , правильно судити про його розвиток , необхідно знати всі особливості дитячого організму в дошкільному періоді і ті зміни , які відбуваються в ньому в міру того , як він дорослішає. Необхідно мати на увазі ще одну важливу обставину . Сучасне життя перенасичена нервовими перевантаженнями . Фізичні вправи - противагу , який допоможе вашим дітям протистояти стресовим ситуаціям .

Чим міцнішим здоров'ям ми озброїмо наших дітей , тим краще вони пристосуються до сучасного життя .

Одним з найважливіших засобів фізичного виховання є гімнастика , різні фізичні та гімнастичні вправи (біг , стрибки , повзання і т. д. , рухливі спортивні ігри , різні форми ручної праці.

 

ЕЛІКСИР БАДЬОРОСТІ.

Ранкову гімнастику не даремно називають еліксиром бадьорості Сенс оздоровчої ранкової гімнастики в тому , що вона не тільки розвиває точність рухів , зміцнює опорно - руховий апарат , але і усуває млявість після сну , скутість рухів , підвищує настрій , підсилює кровообіг , підвищує опірність організму до захворювань.

 

ЯК ПРОВЕСТИ ГІМНАСТИКУ ВДОМА:

• Ранкова гімнастика проводиться в провітреному приміщенні, в полегшеному одязі;

• Зарядку починають ходьбою і легким бігом , закінчують ходьбою і дихальними вправами.

• Вправи виконуються з предметами і без них ; • Підбирати вправи потрібно так , щоб вони виконувалися з різних вихідних положень (стоячи , сидячи , лежачи) і щоб чергувалася навантаження на різні групи м'язів ( плечового пояса , тулуба , ніг).

Десять порад батькам щодо зміцнення фізичного здоров'я дітей

 

Порада 1 . Намагайтеся брати активну участь в оздоровленні своєї дитини. Не тільки розповідайте йому , що потрібно робити , щоб не хворіти , а й особистим прикладом показуйте корисність для здоров'я виконання правил особистої гігієни , ранкової зарядки , загартовування , правильного харчування.

Порада 2 . Навчіть дитину неухильно дотримуватися гігієнічні вимоги до чистоти тіла , білизни , одягу , житла.

Порада 3 . Привчайте дитину будувати свій день , чергуючи працю і відпочинок. Ніщо так не шкодить нервовій системі дитини , як відсутність режиму дня . Ритм життя , що передбачає заняття фізичними вправами і спортом , прогулянки та ігри на свіжому повітрі , а також повноцінне харчування і міцний сон - найкраща профілактика втоми і хвороб .

Порада 4 . Допоможіть дитині оволодіти навичками самоконтролю за здоров'ям , особливо при виконанні фізичних вправ. Для цього заведіть щоденник спостережень і записуйте разом з дитиною дані про його фізичний стан : вага ( масу тіла ), зростання , частоту пульсу, самопочуття (сон , апетит і т. д.).

Порада 5 . Навчіть дитину правильно користуватися природними оздоровчими чинниками - сонцем , повітрям і водою. Виховуйте у дитини прагнення і звичку до загартовування організму.

Порада 6 . Пам'ятайте , що в русі - життя. Займайтеся разом з дитиною спортом , більше гуляйте , грайте на свіжому повітрі. Здоровий спосіб життя , культивований в сім'ї , - запорука здоров'я дитини.

Порада 7 . Організуйте дитині правильне харчування і виховуйте позитивне ставлення до дотримання режиму харчування . Дитина повинна знати , які продукти корисні , а які шкідливі для здоров'я.

Порада 8 . Навчіть дитину елементарним правилам профілактики інфекційних захворювань: триматися подалі від тих , хто кашляє і чхає ; не користуватися чужою посудом або зубною щіткою ; не надягати взуття, головні убори інших дітей. Якщо дитина хвора сам , чхає і кашляє , він повинен знати , що треба прикривати рот і ніс маскою або хусткою , не грати з друзями , виконувати призначення лікаря.

Порада 9 . Познайомте дитини з правилами безпечної поведінки в будинку , вулиці , на відпочинку і вчіть його виконувати ці правила , щоб уникати ситуацій , небезпечних для життя.

 Читайте науково -популярну літературу про вікові та індивідуальні особливості розвитку дитини , про те , як навчити його зміцнювати своє здоров'я .

bottom of page